Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

10 Mayıs 2022 - 09:28, Salı
Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu
Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) düzenlediği SAÜFEST’e yazar Yusuf Kaplan konuk oldu. ‘Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu’ üzerine konuşan Yusuf Kaplan, “Tanıyamadığınız bir çağı değiştiremezsiniz” dedi.

Sakarya Üniversitesinin tertiplediği altı farklı festivali kapsayan SAÜFEST, seçkin yazarları konuk etmeye devam ediyor. SAÜFEST’in alt kategorisi olan KİTAPFEST’e yazar Yusuf Kaplan konuk oldu. Yusuf Kaplan’ın “Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu” konulu konuşması, SAÜ Konferans Çadırında gerçekleşti.

Konuşmasında donanımlı insanların yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Yusuf Kaplan, “Türkiye’nin büyük bir felakete sürüklendiğini görüyorum. Sıra dışı ama sınır dışı olmayan insanlar gerekiyor bize. İnsanlığın yükünü omuzlarında taşıyan insanlar var. Bu tür insanlara ihtiyaç duyuyoruz. Bu kadar diplomalı cahile ne ihtiyaç var? Başkasının kavramlarıyla kendi dünyanızı kuramazsınız” ifadelerini kullandı.

Bir toplumun başına gelebilecek en büyük felaketin başına ne geleceğinin bilinmemesi olduğunu dile getiren Yusuf Kaplan mevcut eğitim sistemiyle de kendi tarihimizi yazamayacağımızı ve dünyamızı kuramayacağımızı söyledi.

Sıra Dışı Ancak Sınır Dışı Olmayan İnsanlar

Gelişimin dengeli bir şekilde olması gerektiğini söyleyen Yusuf Kaplan, “Türkiye'nin büyük bir felakete sürüklendiğini düşünüyorum. Dünya tarihine baktığımız takdirde dünyayı cehenneme sürükleyen insanların hepsi sıra dışı ancak sınır dışı oldu. Bizler sıra dışı ancak sınır dışı olmayan insanlar yetiştirmeliyiz. Aşağılık kompleksine sahip, sıradan insanlar bizi ileri taşıyamaz. Ne aşağılık kompleksine sahip olmalıyız ne de kendimizi dev aynasında görmeliyiz” şeklinde konuştu.

Soru-cevap şeklinde devam eden etkinlik konferans çadırının önünde kitap imzalama faaliyetiyle son buldu.

Yusuf Kaplan, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan’a Medeniyet Tasavvuru ve Yol Haritası kitaplarını imzalayarak hediye etti.

Haberin Fotoğrafları

Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

Yusuf Kaplan SAÜFEST'e konuk oldu

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız