Dikbayır, Meclise soru önergesi sundu

26 Temmuz 2022 - 18:57, Salı
Dikbayır, Meclise soru önergesi sundu
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istemiyle Meclise soru önergesi sundu.

"Anlam veremiyoruz"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekil Ümit Dikbayır, Meclise sunduğu yazılı soru önergesinde: "Bakanlar Kurulu'nda ele alınan; Devlete bağlı Tıp Fakültesi ve Diş Hekimleri Fakültesinde son sınıf öğrencilerine asgari ücret verilmesi kararı Cumhurbaşkani tarafından açıklanmıştır. Bu kararı tabiki destekliyoruz. Ancak Veteriner Hekim Fakültelerinin kapsam dışı tutulmasına anlam veremiyoruz" diye belirtti.

Üvey evlat

Dikbayır: "Veterinerlik Fakültelerinin son sınıf öğrencileri "intörn" yani ön hekim sıfatı taşımaktadır. Ve  bu sıfat paramedikal meslek grupları yani sağlık çalışanı tüm meslek mensubu adayları verilmektedir. Bu durum tüm dünyada geçerlidir.

Buna göre;

1- Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakülteleri için alınan bu karar ne zaman uygulanacaktır?

2- Üvey evlat muamelesi gördüğünü düşünen Veteriner Hekim adaylarımız için bir düzenleme düşünülmektemidir?" diye iafade etti.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız