Avukata saldıranlar tutuklandı

5 Ağustos 2022 - 19:06, Cuma
Avukata saldıranlar tutuklandı
Sakarya Barosu, Sapanca Adliyesi’nde saldırıya uğrayan İstanbul Barosu üyesi avukata saldıranların tutuklandığını duyurdu.

Baro sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada: “Dün yani 03/08/2022 tarihinde Sapanca Adliyesi içerisinde yapılan ihale işlemi esnasında İstanbul Barosu'na kayıtlı meslektaşımıza yönelik olarak gerçekleştirilen filli saldırı sonrasında gözaltına alınan 6 kişiden  2 'si Sapanca Sulh Ceza Hâkimliği tarafından nitelikli kasten yaralama suçundan  tutuklanmış, 3 kişi ise adli kontrol altına alınmıştır.

 Avukat, adaletin tecellisi için çalışır ve görevlerini yaptıkları sırada kamu görevlisidir. Avukat, yaşadığınız sorunların kaynağı da degildir. Sadece görevini yapan avukatı hedef alamazsiniz. Şiddet nesnesi haline dönüştüremezsiniz.

 Sakarya Barosu, meslektaşımıza yönelik saldırı nedeniyle kendisine geçmiş olsun diyor, menfur olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren Sakarya Barosu’nun tüm unsurlarıyla sürecin takipçisi olduğunu ve saldırıyı şiddetle kınadığını, saldırganların hak ettikleri en ağır cezayı alması için mücadelenin yine içinde olacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verildi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız