Murat Ekşi: Kentsel dönüşümü hızlandırabiliriz

1 Aralık 2022 - 15:53, Perşembe
Murat Ekşi: Kentsel dönüşümü hızlandırabiliriz
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Murat Ekşi Kasım ayı meclis toplantısında kentsel dönüşüm ile ilgili konuşma yaptı.

Ekşi, “Çalışarak konuşmak istiyoruz. Belgelerle ve bilgilerle konuşmak istiyoruz” dedi. Adapazarı Belediyesi bu ayki meclis toplantısında yerinde katı onaylayacak diyen Ekşi yaptığı konuşmanın devamında, “Bizim alanımız ile alakalı önce başkanımız sonra diğer meclis üyesi arkadaşlarımız beyanlarda bulundular. Yerinde kat ile ilgili Adapazarı Belediyesi de bu ay ki meclisinde onaylayacak. Burada teknik detaylar var. Biz bunlar ile ilgili çok ciddi çalışmalar hazırlıyoruz. Burada şöyle şeyler var yan parselde 3 kat var diğerinde 5 kat var. Bu 5 kata belediye kanunsuz olarak izin veriyor inisiyatif yapıyor. Ama yan komşusu şikâyet ederse ruhsatını almışsa sorun yok, almamışsa bu bozulabilir.” Diye konuştu.

ADAPAZARI BELEDİYESİ FEDAKARLIK YAPTI

Adapazarı Belediyesi’nin Ada Hayat projesinden de bahseden SATSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Ekşi, “Yöneticilerden çok biz mal sahiplerinin de elini taşın altına koyması gerekiyor.” Diyerek dönüşümün zorluğuna değindi. Ekşi: “Burada çok teknik sıkıntılar var. Mesela burada konuşuyoruz ama Çark Caddesi’nde 130 metre dairesi olan bir kişi diyor ki minimum 100 metre daire isterim. Adapazarı Belediyesi’nin Ada Hayat Projesinden bahsediyoruz. Orada belediyenin önünde boş çok alan vardı. Belediyeye ait yüz ölçümü büyük bir alan vardı. Burada daha inisiyatif alarak belediye fedakârlık yaparak bunu sağlayabildi. Burada mal canın yongasıdır diye atasözümüz var. Maalesef cana bir şey olmadan malımızdan vazgeçmememizin sebeplerinden biridir bu aslında. Yöneticilerden çok biz mal sahiplerinin de elini taşın altına koyması gerekiyor. İki taraflı ilerlemesi gereken bir sorun.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız