KAIDER’in 1. Olağan Genel Kurulu Gürsel Baltacı başkanlığında yapıldı

20 Mart 2023 - 18:27, Pazartesi
KAIDER’in 1. Olağan Genel Kurulu Gürsel Baltacı başkanlığında yapıldı
Kars, Ardahan, Iğdır Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin (KAIDER) gerçekleştirdiği 1. Olağan Genel Kurulu ile Derneğin Kurucu Başkanı Gürsel Baltacı nezaretinde ki yönetim kurulu üyeleri de oluşturuldu.

Kısa adı KAIDER olan Kars, Ardahan, Iğdır Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurulu; MÜSİAD Sakarya Şubesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Çok sayıda dernek üyesinin katılımı ile gerçekleşen genel kuruldu Gürsel Baltacı Derneğin Kurucu Başkanı seçildi. Sakarya Besiciler Esnaf Odası Başkanı Halit Karaduman’ın Divan Başkanlığı’nı yaptığı Genel Kurula; Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Dursun Murat Ak, Sakarya Ağrılılar Derneği Başkanı Mehmet Berke, Sarıkamış Platformu İl Temsilcisi Mustafa Karabudak, Genç Düşünce Platformu Başkanı Erkan Azman, AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Mücahit Akpınar, AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kürşat Kılıç ile çok sayıda hemşehri katıldı.

Kapımızı ve gönlümüzü açtık

Gürsel Baltacı seçim ardından yaptığı teşekkür konuşmasında yaklaşık 40 yıldır Sakarya’da Gıda ve Hayvancılık Sektöründe hizmet veriyoruz” dedi. Baltacı; “Kıymetli Misafirler Daha önceden mevcut olan eski derneğimizin Dernekler Masası’nda faaliyetlerinin pasif duruma düşmesi dolayısıyla ile 01.02.2023 tarihinde müracaatımızda yeni bir heyecan ve anlayışla değerli kurucular kuruluyla yola çıktık. Bu medeni cesaretlerinden dolayı arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Derneğimizdeki amacımız bu üç ilimizi bütün yönleriyle tanıtmak, kültürel faaliyetlerde bulunmak, bir araya gelerek bazı yöresel etkinlikler düzenlemek, Sakarya’daki yerel ve ilgili oluşumlar da bulunmak kısacası sizleri bu şehirde temsil etmek için bütün alanlarda yer almaktır. Temel sloganımız vatana, bayrağa ve ezana saygılı herkese kapımızı ve gönlümüzü açmak “dedi.

İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’

Dernek Başkanı Baltacı; “Yeni kurulduğumuz için faaliyetlerimizi geçici olarak kendi ofisimde yürütüp şehir merkezinde sizlere Layık bir yerde faaliyetini sürdürecek, Büyükşehir Belediyesinin derneklere yer tahsisinde müracaatımızı yaptık gerekli girişimlerde bulunduk, Siz değerli hemşerilerimize kendi yerimizde kalıcı, gelecek kuşaklara hitap edecek güzel bir esere kavuşturmayı ümit ediyoruz. Derneğimizdeki bütün etkinlik ve faaliyetlerimizi oluşturduğumuz sosyal medyadan ve Whatsapp gruplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kurucu Başkan Gürsel Baltacı, ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ ilkesi ile yola çıktıklarını dile getirdiği konuşmasında; “Çıktığımız bu yolda siz değerli üyelerimizin önce dualarına sonra desteğine ihtiyacımız vardır. Sizlerin bizlere vereceği güç ile bu şehirde veya başka yerlerde sizleri en iyi şekilde temsil edeceğimizden emin olabilirsiniz. Gerek kurucular kurulu, gerekse yeni oluşan yönetim kurulu üyelerimiz kendi alanlarında Başarılı ve birikimli arkadaşlardır. Büyük bir özveri ve fedakârlıkla dernek çalışmalarımıza gönülden katkı sunmaya talip onlar. Gayret bizden tevfik Allah’tan. Bir derneğimiz eski klasik yöntemle yapacağınız maddi katkıları banka hesap numarası oluşturuldu. Bağış adı altında katkılarınızı makbuz karşılığında kabul edecek, kimseye bu konuyla ilgili herhangi bir mecburiyet tutulmayacak,  gönlünüzden geçen ve layık gördünüz bizim kabulümüzdür Derneğimize yaptığınız katkılar denetim kurulu gözetiminde ve yönetim kurulundan yetkili bir arkadaşla tek kuruşu zayi olmadan amacına uygun kullanılacak, buna çok hassasiyet gösterecektir. Yeni dönemimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek kongreye katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

 

 

Yönetim Kurulu Asil ve Yedek

Gürsel Baltacı Başkanlığı’ndaki Kars, Ardahan, Iğdır Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin Yönetim Kurulu (Asil Üyeleri); “Mustafa Karabudak, Asker Bututaki, Şucayi Solmaz, Bahtiyar Sulu, ,Burak Doğu Türk, Erol Çekcan.”

Yönetim Kurulu (Yedek Üyeleri): “Dr. Vahap Uğurlu, Eczacı Volkan İşçi, Soner Beyribey, Vezir Çubukçu, Fahri Toraman, Taner Gökçe, Muhammet Emin Baltacı.”

Denetleme Kurulu (Asil Üyeler); “Mustafa Bekil, Bülent Turan, Zeki Binici.”

Denetim Kurulu (Yedek Üyeleri); “Celal Dalmaz, Savaş Koçak.”

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız