Çark Caddesi'ne dekoratif dokunuşlar

21 Mart 2023 - 15:57, Salı
Çark Caddesi'ne dekoratif dokunuşlar
Büyükşehir Belediyesi rekreasyon çalışmasında ciddi bir aşama kaydettiği Çark Caddesi desenli yol, yürüyüş alanı, peyzaj alanı ve dekoratif aydınlatma uygulamalarıyla şehrin yeni sosyal donatı merkezi haline dönüşüyor

Büyükşehir Belediyesi, şehrin merkezdeki sembol noktalarına önemli dokunuşlar yapmaya devam ediyor. Sakarya için tarihi öneme sahip olan, şehrin sembolü haline dönüşen Çark Caddesi'nde de tarihi bir adım atıldı. Caddenin Millet Bahçesi'ne kadar olan trafiğe açık bölümü, sosyal bir alan haline geliyor.

Fen İşleri Dairesi, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi'nin ortak bir çalışma yürüttüğü proje alanında ciddi bir aşama kaydedildi. Kaldırım, desenli taş yürüyüş alanı, peyzaj bölümleri, bisiklet yolu ve peyzaj alanlarını kapsayan projenin büyük bir bölümü tamamlandı.

Çalışmaların hızlandığı bölgede kaldırım, yürüyüş alanı ve bisiklet yolu imalatında sona gelindi. Son günlerde ise asfalt sürecinin tamamlanması için dolgu, düzeltme ve bitümlü temel malzeme serimi işlemleri süratle tamamlanıyor.

Yolda hazırlık süreci tamamlandığında asfalt serimi ve sonrasında boyalı işleme uygulaması yapılacak. Yalnızca Adapazarı'na geliş şeridinin açık olacağı (tek şerit) yaklaşık 500 metrelik alan daha sonra dekoratif aydınlatmalarla süslenecek.

Serdivan'a gidiş istikametinin 192. Sokak'ta açılan çıkış ile sağlandığı cadde, çalışma tamamlandığında tek şerit trafiğin aktığı ve çevresinin sosyal donatı alanı olacağı bir yer olacak. Asfalt, dekoratif aydınlatma ve peyzaj süreçlerinin en kısa sürede tamamlanması ve projenin hizmete açılması hedefleniyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız