Hedef 100 bin personel

11 Şubat 2024 - 19:17, Pazar
Hedef 100 bin personel
Sakarya Müftülüğü ve AFAD iş birliğiyle depremde arama kurtarma eğitimi başladı. Hedef, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 100 bin arama kurtarma personeli yetiştirmek.

100. YILDA

AFAD Başkanlığı’nca, Türkiye'nin afetlere dirençli bir toplum oluşturma hedefi doğrultusunda önemli bir adım atıldı. Cumhuriyetimizin 100. yılında, 100 Bin Arama Kurtarma Personeli yetiştirme hedefi doğrultusunda kurum ve kuruluşlarla eğitimlere başlanıldı. Depremde Arama ve Kurtarma Eğitim Programı, kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve gerçek kişileri bir araya getirerek, afetlere etkin müdahale yeteneklerini artırmayı amaçlıyor.

BİLGİ-BECERİ

Bu kapsamda Sakarya Müftülüğü ile eğitim programı başladı. Sakarya AFAD yetkilileri, Müftülükten katılan 150 kişiye deprem anında arama kurtarma faaliyetlerinde etkin rol alabilmeleri için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefliyor. Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitim birlikte çalışma kültürünü güçlendirmek ve koordinasyon içinde hareket etme yeteneklerini artırmayı amaçlıyor.

Sakarya Müftülüğü ve Sakarya AFAD iş birliğiyle yürütülen bu eğitim programı, afetlere karşı daha hazır ve dayanıklı bir toplum oluşturma yolunda önemli bir adımı temsil ediyor.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Anket Sorusu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hangi adaya oy vereceksiniz?