CHP'den Adapazarı Belediyesi'nin taşınmaz satışına tepki

7 Haziran 2024 - 08:58, Cuma
CHP'den Adapazarı Belediyesi'nin taşınmaz satışına tepki
Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Sabri Anıl Özkan, Adapazarı Belediyesi’nin 12 taşınmazı satmasına ilişkin; "Muhammen bedeli 280 milyon lira olan 12 taşınmazı yani halkın mallarını satarak belediye yönetilmez" dedi.

CHP İlçe Başkanı Sabri Anıl Özkan, şu açıklamayı yaptı; "

Enflasyon farkı olarak bütçe açığı çıkması göz önünde bulunuyorsa hükûmetin artık ülke ekonomisini yönetemediği ve bunu yerel yönetimlerde de hissettiğimiz aşikâr.

Fakat daha önce bahsettiğimiz tahsil edilmeyen 42 milyonluk kira gelirinin yanı sıra tahsil edilmeyen birçok alacağın kimden neden alınmadığına dair sorularımıza cevap vermeyerek tahsilat yerine vatandaşın taşınmazlarını satışa çıkartıp borç ödemek kolay yoldan sonuca ulaşmaktır. Tasarruf tedbirleri kapsamında ne yaptığınızı lütfen Adapazarı halkı ile paylaşın.

 

31 Mart yerel seçimlerinden iki ay sonra bu kadar bütçe açığının çıkması da manidardir.

 

CHP Grubu olarak daha önce taşınmaz satışları için tek yetki talebinde bulunan Mutlu Işıksu’ya ret oyu vermiştik.

 

Bütçe açığını taşınmaz satışları ile kapatmaya, arsa satışına yine ret oyu vereceğiz ve iddia ediyorum ki istedikleri bu ek bütçe ile de yıl sonunu getiremeyecekler.

 

Adapazarı halkının menfaatlerinin takipçisi olmaya devam edeceğiz!"

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız