Adapazarı'nda bütçe gerginliği: Taşınmazlar satılacak mı?

7 Haziran 2024 - 20:18, Cuma
Adapazarı'nda bütçe gerginliği: Taşınmazlar satılacak mı?
Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Serhat Erişir, ek bütçe teklifine karşı çıktı. Belediye yönetiminin taşınmaz satışları üzerinden sağlamayı planladığı gelir artışı tartışmaları alevlendirdi.

Aşırı Harcamalara Karşı Tepki

Erişir, Adapazarı şehrinde yaşanan bütçe açıklarının, seçimler sebebiyle yapılan aşırı harcamalar ve gereksiz işe alımlar sonucunda ortaya çıktığını belirtti. Meclis üyesi, "Şehir insanlarımızın hizmetine karşı değiliz, ancak keyfi harcamalardan dolayı kolaycı yollardan şehir insanlarınıza ait olan taşınmazların tartışılır bir şekilde satışına kesinlikle karşıyız," dedi.

Tasarruf Önerileri ve Gelir Artışı Stratejileri

Bütçe denksizliğinin, hükümetin tasarruf kararları doğrultusunda giderlerin azaltılması yoluyla sağlanması gerektiğini vurgulayan Erişir, ayrıca bütçe açıklarının giderilmesi için gelirlerin arttırılmasının önemine işaret etti. Ek bütçe teklifinde, taşınmaz satışlarından elde edilecek 260 milyon TL ve merkezi hükümetten alınacak vergi paylarında planlanan 350 milyon TL'lik artış ile gelirlerin dengelenmesi öngörülüyor.

Vergi Paylarındaki Artış ve Taşınmaz Satışı Eleştirisi

Vergi paylarında öngörülen artışın, belediye yönetiminin başarısı olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Erişir, "Eğer bu hesaplanıyor ise kabul edilebilir ancak, taşınmaz satışlarından elde edilecek kazançlarla sunulan ek bütçe kesinlikle kabul edilemez," şeklinde konuştu. Meclis üyesi, belediye yönetiminin bu yönteme başvurmasını 'haksız ve kolaycı' olarak nitelendirdi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız