Eser İlkokulu'ndan 'İklim Gelecektir' erasmus projesi

12 Haziran 2024 - 17:28, Çarşamba
Eser İlkokulu'ndan 'İklim Gelecektir' erasmus projesi
Eser İlkokulu’nun da ortak olduğu “İklim Gelecektir” (KA210-SCH-41129025) adlı Erasmus Projesi hibe almaya hak kazandı.

Eser İlkokulu’nun da ortak olduğu “İklim Gelecektir” (KA210-SCH-41129025) adlı Erasmus Projesi hibe almaya hak kazandı. Yunanistan Ulusal Ajansı IKY tarafından onaylanan ve hibe alan projede toplam 4 ülke iklim konulu çalışmalar gerçekleştirecek. Portekiz, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’nin ortak olarak çalışma yapacağı projede. Eser İlkokulu projeye biyolojik çeşitlilik ve ekosistemler konusunda katkı sağlayacak.

Küçük ölçekli okul ortaklığı olan projenin çıkış amacı 2023 yılında Türkiye ve Yunanistan’da yaşanan sel ve orman yangınları olmuş ve bu iki ülke Erasmus platformlarında ortaklık kurarak küçük yaşta çocukları iklim değişikliğine karşı bilinçlendirme ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini azaltmaya katkı sağlama amacıyla ortaklık kurmuştur.

Projenin temel amacını öğrencilerin çevresel sürdürülebilirlik konularında farkındalık ve becerilerini geliştirmek oluşturuyor. Ayrıca proje, iklim değişikliğinin zorluklarına çözüm bulmak amacıyla okullar arasında iş birlikçi eylemler yoluyla eğitimi güçlendirmeyi, fikir ve görüş alışverişinde bulunmayı ve iyi uygulamaları öne çıkarmayı amaçlıyor.

Proje Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi

"Climate Is The Future " Erasmus Projesi Yunanistan Hareketliliği

Eser İlkokulu Müdür Yardımcısı Elif KOÇ ve İngilizce Öğretmeni Kadriye KEPENEK 20-21 Mayıs tarihlerinde "İklim Gelecektir " (Climate is the future KA210-SCH-41129025) projesi koordinatör okulu Yunanistan Agnanteros İlkokuluna ziyarette bulundular ve proje başlangıç toplantısını gerçekleştirdiler. Projenin gerçekleştirilmesi için planlamaların yapıldığı toplantıda kültürel etkileşim de sağlandı. Ortak ülkelerin her birine hareketlilik gerçekleştirilecek ve proje 18 ay boyunca devam edecek.

Eser İlkokulu Müdürü Mehmet Ali Divriklioğlu, projenin konusunun güncel ve çok önemli olduğuna vurgu yaparak öğrencilerin iklim değişikliği konusunda çalışmalarının destekleneceğini belirterek projede emeği geçen öğretmenleri tebrik etti.

Erasmus Projelerini Önemsiyoruz

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Engin Kahraman, Erasmus projelerini önemsediklerini, Erasmus Programı hareketliliklerinin hem öğretmenlerin hem öğrencilerin gelişimlerine katkı sağladığını ifade etti. Projede emeği geçen okul idarecilerini ve öğretmenleri tebrik eden Kahraman, proje çalışmalarına katkı sunan herkese teşekkür ederek başarılar diledi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız