Belediye otobüslerine zam yok

12 Haziran 2024 - 20:02, Çarşamba
Belediye otobüslerine zam yok
Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) toplu taşıma araçlarıyla ilgili alınan her zam kararında taksi dolmuş, minibüs, halk otobüsü ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait araçlara yansıtılırdı. Ancak bu kez öyle olmadı ve Başkan Alemdar Büyükşehir Belediyesi otobüs ücretlerine zam yaptırmadı.

BUGÜN NELER OLDU!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bugün öğlenden sonra toplandı. Yapılan toplantı sonrasında akaryakıt, yedek parça başta olmak üzere hayat pahalılığı da baz alınarak taksi dolmuş ve minibüs ulaşım ücretlerine zam yapıldı.

Yapılan bu zamla birlikte taksi dolmuşlarda sivil yolcu ücreti 13,25 TL’den 20 TL’ye yükselirken, minibüslerde ise sivil yolcu ücreti 13 TL’den 19,5 TL’ye yükseltildi. Yine taksi dolmuşlarda öğrenci ücreti 11 TL’den 18 TL’ye yükselirken, minibüslerde ise bu oran öğrenci ücreti 11 TL’den 17,5 TL’ye çıktı. Alınan bu kararın önümüzdeki günlerde yürürlüğe girmesi bekleniyor.

BÜYÜKŞEHİR ZAM YAPMADI

Öte yandan yıllardır ulaşımda makas açılmaması için her zamda uygulanan taksi dolmuş, minibüs, halk otobüsü ve Büyükşehir Belediyesi ortak hareket etme politikası bu kez uygulanmadı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın seçim öncesi müjdesini verdiği ve seçimden sonra verdiği sözü tutmasıyla birlikte hayata geçen indirime Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde devam edileceği öğrenildi.

İNDİRİM VAR ZAM YOK

Başkan Alemdar'ın ulaşımda müjdesini paylaştığı öğrencilere indirim ve ücretsiz ulaşım uygulaması sürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerde geçerli olan lise, üniversite, yüksek lisans, doktora öğrencileri de yüzde 54 indirimli tarifesine göre kısa hatta 5 TL, uzun hatta ise 6,20 TL ödeniyor. Sivil vatandaşlar ise belediye otobüsleriyle kısa hatta 11 TL öderken, uzun hatta 13,5 TL’den ulaşımlarını sağlıyor.

Bilindiği gibi Başkan Yusuf Alemdar’ın vatandaşa yönelik indirimli ulaşım tarifesi geçtiğimiz günlerde hizmete girmiş ve vatandaşların büyük takdirini toplamıştı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız