Doğanın rengini bozan renkler

22 Mart 2021 - 14:50, Pazartesi
Doğanın rengini bozan renkler
Çevreye çöp atıldığında zamanla hayatı ve canlı yaşamını etkileyecek sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunun en yakın örneklerinden biri Sapanca Gölü çevresindeki çöplerin insan ve doğa hayatına olumsuz etkisidir.

Covid 19’la birlikte kafe ve restoranların kapanması insanların doğaya, açık alanlara ve parklara daha çok bağlanmasını sağlamıştır. Pandemi sürecinde dinlenmek için neredeyse tek seçenek haline gelen bu alanlar hızla kirlenmektedir. Yakıp yıkılan ormanlar, çöplüğe döndürülen denizler ve sulak alanlar dengenin bozulduğunun habercisidir.

Tabiat, ana kollarından bozulursa tekrar inşa etmesi bir hayli zaman alır. Dengeyi tekrardan sağlamak zor değil ! Bunun için denge taşları sarsılmadan çevre korunmalı, sürdürülebilir çevre için doğru adımlar atılmalı ve doğa hak ettiği şekilde renklendirilmelidir.

Burcu EKİCİ, Sıla SARIBAK (Sakarya Bahçeşehir Koleji – Çevrenin Genç Sözcüleri)

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız