Otizmli çocukların eğitimi için iş birliği

25 Mart 2021 - 11:04, Perşembe
Otizmli çocukların eğitimi için iş birliği
SAÜ 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucusu ve aynı zamanda HADO E-Spor Sakarya Direktörü olan Nurettin Tepe, Sakarya Atlı Spor Kulübü (SASK) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy ile bir araya geldi. Tepe ve Önsoy, otizmli çocukların eğitimi ve rehabilitasyonu için yapılabilecek iş birliğini görüştü.

Otizmli çocukların eğitimindeki terapi ve tedavi yöntemlerindeki çeşitliliğe her geçen gün yenileri eklenirken, E-Spor ve Atlı Sporunda yaygın olarak tercih edilmesi yeni çalışmaları ve arayışları gündeme getirdi. Bu anlamda, Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucusu ve aynı zamanda Sakarya HADO E-Spor (Teknospor) Direktörü Nurettin Tepe ile yine Sakarya’da faaliyet gösteren Sakarya Atlı Spor Kulübü (SASK) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy bu konuda yapılabilecek iş birliğini masaya yatırdı.

SON DERECE YARARLI

HADOE-Spor’unun birçok ülkede otizmli çocukların rehabilitesinde ve tedavisinde kullanılmaya başlandığına ve olumlu sonuçlar alındığına dikkat çeken HADO E-Spor Sakarya Direktörü Nurettin Tepe, benzer şekilde Atlı Sporunda otizmli çocuklar için son derece yararlı olduğunun bilindiğini ifade etti. Tepe “Dünyada ve ülkemizde trendi hızla yükselen HADO ve Atlı Spor branşlarının entegre edilerek otizmli çocukların rehabilitesi ve tedavisi için bir alan oluşturmasının yararlı olacaktır” dedi.

100 DÖNÜMLÜK DEVASA ALAN

Tepe, Sakarya Atlı Spor Kulübünün 100 dönümlük devasa bir alanda kurulmuş olmasının burada otizmli çocuklar için son derece önemli olduğu bilinen Atlı Sporununda yer almasının bu manada anlamlı ve aynı zamanda bulunmaz bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Tepe; “100 dönümlük alan içerisinde HADO E-Spor kompleksininde yer almasıyla otizmli çocuklar için önemli bir alan oluşturulabilir.” ifadelerine yer verdi.

KIYMETLİ BİR İŞ BİRLİĞİ TEKLİFİ

Serdivan İlçesine bağlı Kazımpaşa Mahallesi’nde faaliyet gösteren Atlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Önsoy, Tepe’nin iş birliği yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Biz burada 20 milyon TL’yi aşan bir yatırım yaptık. Tesisimizde binicilik, okçuluk, tenis, airsoft, paintball, voleybol, trecking gibi hizmetleri veriyoruz. Hem şirketlerin personel eğitimi, liderlik ve motivasyon toplantıları faaliyetleri hem de iş toplantıları için tüm altyapımız mevcut. Bölgenin tek turizm imarlı tesisiyiz. Tesislerimizde her şeyi düşündük. Öncelikle otizmli çocuklara atlı spor eğitimi vermeyi de hedefimize koyduk. Bu manada iş birliği teklifinizi kıymetli bir yaklaşım olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız