Adapazarı Cemil Meriç Lisesi Türkiye Finali'nde

6 Nisan 2021 - 11:28, Salı
Adapazarı Cemil Meriç Lisesi Türkiye Finali'nde
Sakarya/Adapazarı Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi “X, Y, Z Kuşağı Değişkenlerine Göre İnsani Değerlerin Analizi'' adlı proje ile “İstanbul Asya Bölge Finali” nde birincilik ödülü alarak finale yükseldi.

 TÜRKİYE FİNALİNDE

23 Şubat 2021 tarihinde tamamlanan “52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” başvurularının jüriler tarafından ön değerlendirme yapıldıktan sonra bölge değerlendirmelerine davet edilen proje sahiplerinin belirlenmesi sonucunda Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölge Finali” ne 12 proje ile katılma hakkı kazandı.

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 6, Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi 4, Sakarya Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 ve Sakarya Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi 1 proje ile “İstanbul Asya Bölge Finali” nde Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsil etti. 25-26 Mart 2021 tarihinde çevrim içi olarak yapılan proje değerlendirmeleri sonucunda Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Leyla Yıldız’ın danışmanlığını yaptığı, Tuygun Aslı Fırat ve Eyşan İpek adlı öğrencilerin temsil ettiği, sosyoloji alanındaki  “X, Y, Z Kuşağı Değişkenlerine Göre İnsani Değerlerin Analizi'' isimli proje birincilik ödülü alarak Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesine gururu yaşattı.24-28 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek olan final yarışmasıyla ilgili detayların ilerleyen zamanlarda paylaşılacağı bildirildi.

ÜLKE FİNALDE BAŞARILAR

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: Yenilikçi ve farklı yaklaşımların oluşması, bilimsel yorumların yapılması, teknolojik gelişmelere ayak uydurulması, karşılaşılan problemlere sunulan çözüm yollarının mantık ve bilimin dayandığı esaslara uygun olan projelerin üretilmesi ve desteklenmesi adına düzenlenen yarışmalara katılmanın kendini gerçekleştirme ve gösterme adına önemli fırsat olduğunu, belirtti.

Bakırtaş; “TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” na katılan, Adapazarı ilçesini en güzel şekliyle temsil eden okulları, öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik etti, bölge finalinin finalisti olan Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Leyla Yıldız’ a, öğrencileri Tuygun Aslı Fırat ve Eyşan İpek’e yarışmada gösterdikleri başarıdan duyduğu sevinci ve gururu dile getirerek, “ Emeğinizin büyüklüğü tartışılmaz, sadece alkışlanır, final yolunda tüm ilçe, tek yürek sizinleyiz.” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

 

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız