SYKD’den çifte mesaj

8 Mayıs 2021 - 11:33, Cumartesi
SYKD’den çifte mesaj
Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 8 Mayıs Cumartesi gecesi kutlayacağımız Kadir Gecesi ve 9 Mayıs pazar günü kutlanacağımız Anneler Günü dolayısıyla çifte mesaj yayımladı.

KADİR GECESİ’NE ERİŞMENİN HUZURU VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşılırken, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne erişmenin huzuru ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten SYKD Başkanı Necmettin Kırık, “Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi’ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin Kadir Gecesini kutluyor, bu gecenin ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa iyilik, güzellik ve hayırlar getirmesini diliyoruz.” dedi. 

ONLARA OLAN VEFA BORCUMUZU HİÇBİR ŞEKİLDE ÖDEYEMEYİZ

İbadetlerle geçireceğimiz Kadir Gecesi’nin sabahında ise sevgisi, şefkatiyle bizleri kuşatan, hayatını evlatlarına adayan annelerimizin çok özel gününü kutlayacağımızı belirten SYKD Başkanı Necmettin Kırık, “Anne sevgisi, insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir. Onlar karşılıksız sevgileri, şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar. Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz, varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta, geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler. Şüphesiz ki, onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi de yoktur. Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi, onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir. Bu düşüncelerle, bizleri güçlü kılan yüce varlıklarımız annelerimizin Anneler Günü’nü canı gönülden kutluyoruz.” dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız