Ali İnci'den Bolu Belediye Başkanı Özcan'a sert tepki

29 Temmuz 2021 - 12:50, Perşembe
Ali İnci'den Bolu Belediye Başkanı Özcan'a sert tepki
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. İnci, "Bizim kültürümüzde din, dil, ırk ayırmaksızın insanlara hoşgörü göstermek, mazluma sahip çıkmak vardır. Bolu belediye başkanını gösterdiği bu tutumdan dolayı kınıyorum." dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, 'Yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası ücreti alacağız' şeklindeki sözlerine bir tepki de AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci'den geldi.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın açıklamaları hakkında, "Bizim kültürümüzde din, dil, ırk ayırmaksızın insanlara hoşgörü göstermek, mazluma sahip çıkmak vardır. Bolu belediye başkanını gösterdiği bu tutumdan dolayı kınıyorum." dedi.

İnci açıklamasına şöyle devam etti:

"AÇIKLAMALAR ASLA KABUL EDİLEMEZ"

"Belediye başkanının görevleri arasında belediye sınırları içerisinde yaşayan halkın imkanlarını genişletmek, refahı artırmak varken Bolu Belediye başkanının bunun tam tersi yönde yaptığı açıklamalar asla kabul edilemez.

Belediye meclisinde neyi teklif edeceksiniz? Esed zulmünden kaçan insanları Tanju Özcan zulmüyle mi karşılaştıracaksınız? Neresinden tutarsanız tutun, bu açıklama elinizde kalır. Kaldı ki kendi partisinden içinde İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı diye bir birim var. Sizin insan hakları anlayışınız hangi milletleri, hangi dili, hangi dini kapsıyor soruyorum size?

"BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU"

Yahu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demezler mi adama? Bunun adı olsa olsa CHP iki yüzlülüğüdür. CHP içindeki İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı birimini bu algıyı değiştirmek ve bu ayıbı örtmet adına göreve davet ediyor, belediye başkanının bu faşist açıklamasını şiddetle kınıyorum.

"ÖZÜR DİLE"

Bu yaptığınız şovmenlikten, halkı kin ve nefrete sürüklemekten başka bir işe yaramaz. Bu ve bundan önce yaptığınız faşist açıklamalardan ötürü özür dilemelisiniz."

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız