Mutluluk anlarda saklı29 Ağustos 2020 - 19:40, Cumartesi


Ayşe Sezgin

Duymak için can attığınız sesin sahibinden ansızın geliveren "seni seviyorum " cümlesi mi?

"Gözünüz aydın tümörünüz iyi huylu çıktı " cümlesi mi?

Ya da prangalar vurulamayacak özgür ruhunuzun hapsettiği bedeninizin esaretten kurtulması mı?

Yoksa binbir umutla, cok kıymetli zamanı harcayarak emek emek ortaya çıkardığınız kitabınızın ünlü bir yayınevi tarafından basilmasina karar verilmesi mi?

Hatta en zor gunlerinizi paylastiginiz, daha sonra b..tan bi sebeple aranızın açıldığı, dert ortağınız can yoldaşınızz dostunuzun bi sabah aniden -elinde sevdiğiniz çikolata ile- kapınızı çalması mı...?

Kimbilir belki hiçbiri, belki hepsi, belki de hepsinden azar azar. ..Yeni girdiği işte ilk maaşını alan bir insanın evine eli kolu dolu gitmesi belki, belki gebelik testinde pozitif çizgisini gören kadının sevinç gözyaşları, askere davulla zurnayla uğurlanan evladin davulla zurnayla düğün derneginin yapılması. .. Mutluluk bunların her birinde saklı...

Taze demlenmis çay kokusunda, simidin susamında, dostla içilen kahvenin köpüğünde. .. Bir bebegin pofuduk ayaklariyla ilk adımını atmasının heyecanında...

Zaman kısa velhasıl, yarının ne getireceği ne götürecegi asla bilinmezken hayattan an'lar çalıp anılar biriktirebilmek mutluluk ki bir gün ansızın çekip gitmek durumunda olursanız bu hayattan bu anıların yansıması olan fotoğraf karelerine bakan insanların gözlerinde bir damla yaşa sebep olabilmek. . ve "deliydi doluydu ama harbiden iyi ki tanimisim " dedirtebilmek. ..

Sevgilerimle...

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız