Nasip Sema Enuzun Hacamat’ı anlatıyor30 Ocak 2021 - 10:36, Cumartesi


Nasip Sema Enuzun

Miraç’ta Emredilen Tedavi: Hacamat “Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin.” Haşr Suresi 7 Hacamat günümüzde Alternatif Tıp şeklinde adlandırılan, Peygamber Efendimiz (sav)’in sünneti olarak bizlere kalan bir tedavi şeklidir.

Ameller niyetlere göre değer kazanır. Sünnete uymak niyetiyle ve bize emanet olan vücudumuzun sağlığına kavuşması için yaptırdığımız hacamat bir ibadet değeri taşır. Çünkü ibadetlerimizi ve diğer görevlerimizi ancak sağlıklı bir bedenle tam olarak yerine getirebiliriz.

Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, vücut içerisinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri vakum yolu ile kandan temizlemesidir.

HACAMAT

Hacamat kan üretimini düzenler.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Dokularda ve kanda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Kılcal damarlardaki tıkanıkları açar.

Kaslardaki ödemleri ve sertliği çözer.

Psikolojik ve sinirsel hastalıkların tedavisinde yardımcı olur.

Hacamat yapılan bölgedeki kan akımı canlanır, dolayısıyla bu bölgelere  oksijen ve besin daha kolay ulaşır.

Kan üretiminden sorumlu karaciğer, kemik iliği, dalak gibi organları uyarır.

Hacamat’ın Psikolojik faydaları Stresi azaltıp çabuk sinirlenmeyi önlediği için vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir. Sinirleri rahatlatıp tüm uyku problemlerini giderir. Hacamat, adeta kana detoks uygulayarak kandaki toksinleri, zehirli atıkları, serbest radikaller ile hazır gıdaların verdikleri zararları temizler.

Hacamat kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir. Hacamat, damar tıkanıklığını önler ve tıkalı damarları açar. Kronik hastalıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olarak bu hastalıklarda ilaç kullanımını azaltır.

Yıllık olarak düzenli yapılırsa kronik hastalıklardan korur. Hasta olunmuşsa da şiddetini azaltır.Hacamat, kan dolaşımını artırıp vücuttaki ağrıları giderir. Bütün hastalıklarda diğer medikal veya cerrahi tedavileri destekler.Zayıflamış organ fonksiyonlarını geri kazandırır.

Kan dolaşımını, vücudu, boğazı, omuzları ve göğsü rahatlatır. Bütün organ fonksiyonlarında metabolizmayı düzenlemede tetikleyici rol oynar.

HACAMAT KİMLERE YAPILMAZ?

Kalp pili takılı hastalara

Kan tutan kişilere

Panik atak geçirenler

Regl döneminde olanlara

Organ nakli olanlara

Düşük tansiyon hastalığı olanlara

Aşırı heyecanı olanlara

Pıhtılaşma zamanı düşük kimselere

Kemoterapi görenlere

Kataraktı olanlara

Diyaliz ve hemofili hastalarına

Hamile kadınlara

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız