Vazgeçmek 3 Eylül 2020 - 19:59, Perşembe


Ayşe Sezgin

Her birimizin vazgeçilmezleri vardır mutlaka... Peki hiç düşündünüz mü vazgeçebileceklerinizi ve hatta vazgeçtiklerinizi...

Nedir vazgeçmek ve nelerdir vazgeçilenler. ..Ve asla vazgeçilmeyecek olanlar. .

Herşeyden vazgeçilebilir aslında biliyor musunuz?

Varlığı yoklugundan daha çok eza veren ve yoran herşeyden...

Duygulardan arınıp mantık çerçevesinde bakıldığında bu daha da kolay olur ve gülerken bulursunuz kendinizi kendinize. .. "Bu mu / bunlar mı vazgecilmezlerimmiş" diye..

Bir anda şimşekler çakar beyninizde ve hiçbirşeyin hiç kimsenin sizden daha değerli olmadığını düşünürsünüz... Buna "bencillik "de denilebilir duygusal bağlamda  lakin adı ne olursa olsun can simidiniz olur sizin. .. Vazgeçersiniz zaman harcamaktan, emek vermekten, fedakarlık yapmaktan, sabretmekren ve "Ohhh be dünya varmış" dediğinizde bir sabah kendinizi son derece hafiflemiş, umursamaz ve iyi hissedersiniz ki... Çünkü vazgeçmişsinizdir sadece değer vermekten değil nefret etmekten bile... İşte o zaman vazgeçtiğiniz nötrdür, yok hükmündedir, hiçbirseydir, hiçkimsedir... Öyle kolay değil vazgeçmek falan diye de düşünmeyin; soğumaya görsün hele insan, bir daha guneyin 40 derece sıcakları bile kâr etmez. .. ;)

Kötü hissettiren herşeyden vazgeçme günümüz olsun bugün hadi öyleyse... Arkadaş, komşu, aşk , plan, program vs. vs. hepsinden. Hem huzursuzluk veren şeylerden vazgeçmezsek huzur bulacağımız şeylere ve kişilere yer açılmaz  ;)

Atalım gitsin eskiyen, bozulan ne varsa...

Hiç kimse unutmasin ki MEZARLIKLAR KENDILERINI VAZGEÇİLMEZ SANANLARLA DOLUDUR  ;)

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız